З приводу виділення ЗЕМЛІ ....

Всім привіт!

З приводу виділення ЗЕМЛІ ....

Покрокова процедура отримання землі учасниками АТО / ООС / УБС: терміни, правила, вартість, закони

Роз'яснення Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) про виділення і регламентації отримання земельних ділянок учасниками бойових дій, ветеранами АТО й іншими особами мають "земельні пільги".

Хто займається і контролює видачу землі?

Держгеокадастр (Державна служба України по вопросам геодезії, картографії та кадастру), що раніше називався Державне агентство земельних ресурсів. Ця служба один з органів виконавчої влади в країні.

Підпорядковується організація Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Мета Держгеокадастра - виконання державної політики в сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та земельних відносин, а також формування Державного земельного кадастру.

Якими законами регламентується видача пільгової землі військовим і ветеранам?

Земельне питання пільговиків заплутаний через постійні змін і поправок. Також спостерігаються правові колізії, коли "довоєнні закони" протиправно змінюються постановами Кабміну, відомчими наказами ..., але приймаються в розрахунок бюрократами.

Земля, учасник, АТО, ООС, УБС, отримання, оформлення, ціна, вартість, документи, термін Повний перелік чинних законодавчих документів, які застосовують для реалізації права на пільгове отримання земельної ділянки УБС:

1. Конституція України.

2. Закон від 28.06.1996 № 254к / 96-ВР. Ст. 106.

3. Земельний кодекс України, від 25.10.2001 № 2768-III (ст. 121).

4. Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (п.14 ст.12).

5. Закон «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV (п. 8-1 ч. 1 ст. 18).

6. Закон «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.2011 № 3613-VI (ст. 30).

7. Закон «Про землеустрій» від 22.05.2003 № 858-IV (ст. 26).

8. Закон «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» від 05.06.2003 № 899-IV.

9. Закон «Про захист конституційних прав громадян на землю» від 20.01.2005 № 2375-IV.

10. Укази Президента України Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, затверджений указом Президента України від 8 квітня 2011 року № 445 (пп. 6-4 п. 4).

11. Постанови Кабінету Міністрів «Про порядок безкоштовного оформлення і видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки» від 5 серпня 2009 року № 844.

12. Постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок ведення Державного земельного кадастру» від 17 жовтня 2012 № 1051 (п. 107-115).

13. Постанова Правільства «Про порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 17 жовтня 2013 № 868 (п. 44, 49-1, 56 та ін.).

14. Постанова КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 6 серпня 2012 року № 808.

15. Постанова Кабінету Міністрів України «Про деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг» від 1 серпня 2011 року № 835.

16. Положення про Головне управління Держземагентства в області, затверджений наказом Мінагрополітики України від 10 травня 2012 року № 258 (пп. 4.32 п. 4).

Відзначимо, що дані в статті викладені з урахуванням судових документів рекомендаційного властивості (рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 26 січня 2015 по справі № 159/7659/14-ц), а також аналітичних матеріалів (роз'яснення Державного агентства земельних ресурсів України «Про процедуру отримання у власність земельних ділянок військовослужбовцями, які беруть участь в АТО / ООС »).

Рекомендуємо звернути увагу на статтю "Куди звертатися, щоб отримати землю ветерану АТО / ООС, учаснику бойових дій (УБС)?" З обговоренням питання отримання грошової компенсації замість пільгового земельної ділянки.

Ділянка, земля, пільги, учасник, АТО, ООС, УБС, ціна, оформлення

Покрокова схема отримання учасниками АТО або ООС земельних ділянок

Українське законодавство передбачає систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.

Ст. 12 п. 14 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» гарантує учасникам бойових дій надання пільги на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

У свою чергу, ст. 118 Земельного кодексу України вказує, що надання у власність земельних ділянок здійснюється, коли УБС не скористався своїм правом на безкоштовне отримання у власність земельної ділянки, як "звичайний" громадянин і надав відповідний документ, що засвідчує його участь в АТО / ООС (посвідчення, довідка, наказ і т.п.).

У ст. 121 Земельного кодексу уточнюється, що земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність виходячи з норм безоплатної приватизації в таких розмірах:

для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га;

для ведення садівництва - не більше 0,12 га;

для будівництва будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га.

Земля, оформлення, ціна, військовослужбовець, пільга, безкоштовність, АТО, ООС, УБС

Покрокова процедура виділення земельних ділянок

учасникам АТО / ООС і особам зі статусом УБС

1. Подати клопотання. У Земельному кодексі прописано, що зацікавленим особам в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва будинку в межах норм безоплатної приватизації, потрібно подати клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування , які уповноважені передавати земельні ділянки у власність (ст. 122 Кодексу).

У клопотанні потрібно написати орієнтовні розміри і цільове призначення земельної ділянки. До клопотання завжди додаються графічні матеріали, на яких вказується бажане місце розташування земельної ділянки.

Зразок заяви і клопотання для отримання землі учасниками АТО / ООС / УБС українською мовою для скачування

2. Почекати розгляду клопотання місяць і отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову в його наданні.

3. Узгодити розроблений проект землеустрою з територіальним органом Держземагентства. У разі, коли ділянка землі розташований в населеному пункті і призначається для будівництва узгодження потрібно і зі структурними підрозділами районних державних адміністрацій в сфері містобудування та архітектури.

4. Звернутися до державному кадастровому реєстратору за місцем розташування земельної ділянки, після узгодження проекту землеустрою, для подачі заяви про проведення державної реєстрації земельної ділянки та надання виписки про земельну ділянку з Державного земельного кадастру.

5. Звернутися до органу виконавчої влади або орган місцевого самоврядування для отримання в двотижневий термін узгодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (при необхідності проведення обов'язкової держ. Експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) і рішення про затвердження проекту землеустрою для відведення земельної ділянки та надання її у власність.

У статтях 125, 126 Земельного кодексу вказується, що право власності на земельну ділянку настає з моменту держ. реєстрації цього права і оформляється відповідно до Закону "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Звернемо увагу, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб (ч. 1 ст. 122 Кодексу).

Держгеокадастру на місцях Головне управління служби відповідно до покладених на нього функціями дало право передавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб тільки в межах області.

* Список обласних служб Госгеокадастра із зазначенням посилань на офіційні сайти, адресами і телефонами в Луцьку, Дніпрі (Дніпропетровську), Костянтинівці (Донецька область), Житомирі, Ужгороді, Запоріжжі, Івано-Франківську, Києві, Кропевніцке (Кіровограді), Сєвєродонецьку (Луганська область ), Львові, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Чернігові

Пільга, земля ділянка, УБС, військова, отримання, вартість, ціна, оформлення

Вартість оформлення землі для учасників АТО / ООС і УБС

Безкоштовно військовослужбовець або ветеран оформляє землю при наступних діях:

подача клопотання про надання дозволу на розробку;

отримання землевпорядної документації у відповідного органу виконавчої влади;

отримання рішення про надання дозволу на розробку документації із землеустрою;

узгодження землевпорядної документації;

реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі;

отримання рішення про затвердження землевпорядної документації та передачу земельної ділянки у власність.

На платній урахуванням учасник АТО / ООС і УБС оформляє земельну ділянку при наступних процедурах:

розробка землевпорядної документації здійснюється після оплати за договором;

реєстрація права власності на земельну ділянку в Укрдержреєстрі - 119 грн (держмито) та 120 грн. (виписка з реєстру).