Про насильства і тортури з боку держави

Коли ми чуємо слово «насильство», то зазвичай думаємо, що йдеться про насильство за гендерною ознакою. І часто обходимо увагою інший бік цього поняття: насильство як правопорушення з боку держави (катування, тортури). За Стамбульським протоколом катування – це дія, якою певній особі спричиняються фізичні та/або моральні страждання з боку державної посадової особи або іншої особи, яка виступає в офіційній якості.

І нажаль, у сучасній Україні катування та тортури – поширене явище: тільки за 2018 рік більше 64 тисяч людей в Україні постраждали від катувань (за результатами соціологічного дослідження Харківського інституту соціальних досліджень). Тож актуальність питання допомоги людям, які зазнали тортур, не потребує підтверджень.

Наразі в Україні не існує державної програми підтримки для людей, які пережили катування та тортури. Тож весь тягар допомоги беруть на себе міжнародні фонди та громадські організації.

ГО «Комплексна психологічна допомога» бере активну участь у питанні медико-психологічної, медикаментозної та соціальної допомоги людям, які зазнали утисків, спричинених державною посадовою особою або тією, що виступає в офіційній якості.

Засадничим принципом роботи нашої організації є надання кваліфікованої медичної, психологічної та соціальної допомоги у їх тісному зв’язку та взаємодії. Саме завдяки комплексному підходу та за підтримки «The European Union for Georgia» и «The Georgian Center for Psychological and Medical Rehabilitation of Torture Victims» (GCRT) нам вдалося підвищити ефективність наданої допомоги. З квітня 2019 року до нас звернулась велика кількість постраждалих. Серед них – ті, хто був у полоні на території «ДНР/ЛНР», хто перебував у місцях позбавлення волі, внутрішньо переміщені особи, жінки, які постраждали від домашнього насильства та не отримали гідної правової допомоги від держави.

Бенефіціари отримали медичну допомогу, а саме:

  • консультації лікаря (терапевт, хірург, психіатр, психотерапевт, нарколог);
  • можливість інструментального обстеження: ЕКГ, рентген, МРТ/КТ, клінічний аналіз крові та сечі.

…бенефіціарів забезпечено необхідними лікарськими засобами.
…бенефіціарів отримали психотерапевтичну допомогу.

Уся допомога надається безкоштовно!

Телефонуйте: (067) 713-94-92, (063) 552-94-00, (095) 467-47-49